Przygotowanie skóry na zimę

pielęgnacja skóry zimą

Każda pora roku rządzi się swoimi prawami i każda wymaga odpowiedniej pielęgnacji skóry. Przygotowanie skóry na zimę jest bardzo ważne, ponieważ po upalnym słońcu na jakie była wystawiona latem, czekają ją mroźne temperatury nadchodzące wraz z zimą. Dlatego należy ją właściwie zregenerować, pozbyć się toksyn, a następnie zabezpieczyć za pomocą właściwego nawilżenia. Dzięki tym zabiegom nasza skóra odwdzięczy się nam zdrowiem i dobrą kondycją.

 

Dlaczego przygotowanie skóry na zimę jest tak ważne?

 

Jesień i zima to czas próby dla naszej skóry. Niskie temperatury, zimny wiatr, deszcz, śnieg oraz zmniejszona odporność organizmu narażają ją na różnego rodzaju uszkodzenia. W przypadku cery wrażliwej może dojść do podrażnień w postaci popękanych naczynek, rumienia, nerwicy naczyń a nawet trądziku różowatego. Dlatego przygotowanie skóry na zimę wymaga zmiany kosmetyków, które zapewnią odpowiedni poziom nawilżenia. Należy odejść od wzmożonej ochrony przed słońcem, jaką stosowaliśmy latem i wprowadzić kremy ochronne, które zawierają witaminę K, wyciąg z arniki, kasztanowca, miłorzębu japońskiego czy ruszczyku kolczastego. Ważne jest, aby stosować kremy przeznaczone na zimę, ponieważ zawierają mniej wody, a więcej fazy tłuszczowej, która zabezpiecza skórę. To dotyczy zwłaszcza cery suchej, wrażliwej i normalnej, zaś w przypadku cery tłustej, zwykły krem odżywczo-regeneracyjny zwykle okazuje się wystarczający. Szczególną opieką przed mrozem i wiatrem trzeba również otoczyć skórę pod oczami, ponieważ nie zawiera ona gruczołów łojowych.

 

Przygotuj skórę na zimę pozbywając się toksyn

przygotowanie skóry na zimę

Pozbycie się toksyn z organizmu jest kluczową sprawą dla kondycji naszej skóry. Jeśli nie zatroszczymy się o to wystarczająco, to toksyny będą uwalniane z naszego organizmu przez skórę, co przyczynia się do jej uszkodzenia. Dlatego przygotowując skórę do zimy, należy zadbać o organizm od środka. Podstawowym sposobem na pozbycie się toksyn jest picie dużej ilości wody. Warto wprowadzić zwyczaj picia przynajmniej dwóch litrów dziennie, ponieważ wpływa to pozytywnie na cały szereg funkcji życiowych organizmu. Dzięki temu większość toksyn zostanie uwolniona wraz z moczem, nie narażając skóry na uszkodzenie. Ponieważ samo picie wody i stosowanie odpowiednich kremów nie rozwiąże wszystkich problemów naszej skóry, to niezbędne są zabiegi złuszczające martwy naskórek. Doskonałe efekty przynosi również sauna. Dzięki tym zabiegom usuniesz gromadzące się w skórze toksyny i przywrócisz jej świeżość i zdrowie. Odpowiednia pielęgnacja skóry, dostosowana do pory roku, pomoże zachować jej młodość na dłużej. Wystarczy odpowiednio się przygotować do zmieniających się warunków atmosferycznych. Jeśli masz wątpliwości co do właściwej pielęgnacji swojej cery, możesz zdecydować się na specjalne badanie u kosmetyczki, która doradzi również wybór kosmetyków.

Napisz, co myślisz!